top of page
BqWWltBQ.jpeg

צילום פרוייקט: אריאל מדינה

לקוחה מיוחדת, עוסקת באמנות, הגיעה אלינו כשהתגוררה ביפו בדירה מרווחת, ורכשה דירה לה ולבנה בלב תל אביב, מעוצבת קומפלט אך לא לטעמה וכלל לא התאימה לצרכיה.. הבקשה שלה הייתה בעיקרה להביא איתה את המרחב והרוח היפואית, ללב העמוס של תל אביב, וזה הקו שהנחה אותנו בפרוגרמה ובעיצוב. והתוצאה שלפניכם- כפי שביקשה הלקוחה- דירה מרווחת מוארת ומאווררת, מודרנית, נקייה ומזמינה.

שמירה על התקציב:

בבואנו לעצב דירה ב-XSME הדבר שעומד לנגד עינינו כל הזמן הוא נושא התקציב, ואיך אפשר להשיג כמה שיותר עם מה שיש ברשותינו. אז קודם כל ברמה התכנונית- התמקדנו בחלל הציבורי בעיקר, ולא נגענו בחדרי הרחצה כלל, ולא בחלונות הדירה. שימרנו את הדלתות שהיו בדירה, אחת מהן העברנו למיקום חדש. גם ארון שהיה בדירה פורק והורכב במיקום חדש. נגרות אישית הותאמה במקומות בהם זה היה הכרחי, וכל הריהוט למעט שולחנות סלון חדשים שנרכשו באיקאה, עבר מהדירה הקודמת אל הדירה החדשה (רובו איקאה) וקיבל מקום ודגש מתאים. נעשה אף שימוש חוזר בגופי תאורה מהדירה ביפו.

פתיחת המרחב:

אחד הדברים שבלטו לנו לעין כשבחנו את הדירה הקיימת, היה תחושת סגירות. דירת 88 מ"ר שהרגישה כמו 60 מ"ר. ידענו מיד שכדי להכניס אור ואוויר אנחנו נדרשים לפעולה מסיבית של פתיחה. לצורך זה הגדלנו את החלל הציבורי, ביטלנו קיר גבס בכניסה ששימש כארון, ביטלנו חדר כביסה ופתחנו אותו לחלל הציבורי וכך קיבל חיים חדשים בתור מקום לצפייה בטלוויזיה, והכביסה קיבלה מקום מאחורי דלת נגרות. המטבח הוגדל וקיבל חלון, על חשבון חצי חדר שלא היה בו צורך. כדי למקסם עוד יותר את האווריריות והאור פתחנו עוד יותר – הורדנו קיר קטן בקצה המטבח החדש ובמקומו הצבנו מחיצת רשת ברזל אוורירית לצמחים מטפסים. כמו כן המסדרון קוצר והוסב למקום לאחסון שואב אבק ומעילים וכו', וכך למעשה בוטלה ה"תנועה הריקה" בשפת XS.

20180702_092806.jpg
20180702_092926.jpg
20180702_092918.jpg
20180702_093531.jpg

צבעוניות וחומריות:

על מנת לתמוך בתחושת המרחב, השקט והאווריריות שביקשה לעצמה הלקוחה, בחרנו להשתמש בצבע לבן ממש, EXTRA WHITE, לקירות ולנגרות. עם זאת על מנת להכניס גם חמימות לתוך המרחב, בחרנו בעץ אגוז לשולחנות הסלון ולשולחן האוכל ושולחן העבודה, אשר נתמכים על ידי ספת איקאה ירוקה מקטיפה שעברה מהדירה הקודמת, כורסת קטיפה, והמון ספרים שהוצבו בספרית בילי של איקאה שהגיעה גם היא מהדירה ביפו. הספרים אשר הם חלק בלתי נפרד מהבית, משמשים גם כחומר עיצובי המוסיף לאווירה הנעימה הביתית והחמימה. לשולחנות ולמחיצה במטבח בחרנו רגלי ברזל בגוון שחור גרפיט על מנת לתת רקע הולם לאגוז וניגודיות ללבן. המחיצה שמאפשרת מבט רחוק מהמטבח אל החוץ, משמשת גם לעציצים מטפסים, חומר נוסף שמקשטים את הבית בהרבה מקומות, כולל על קיר המטבח על רשת איקאה. הרצפה רוצפה בפרקט אלון טבעי שמוסיף לאווירה החמימה והביתית ומשמש כרקע ללבן ולשאר החומרים.

8SwIxEww.jpeg
Studio XS - Ariel Medina photography-12.jpg

החלל הציבורי:

המטבח הלבן והנקי מסתיר בתוכו 2 מקררים אינטגרליים שהיו החלום של הלקוחה, כך שהמטבח שפתוח לגמרי לסלון נותן תחושה מאד מזמינה ונעימה. הקו העיצובי של הנגרות הינו מודרני ונקי, ללא קישוטים, כמה שיותר "נעלם" כך שישמש רקע לשאר החפצים בבית ויאפשר את תחושת המרחב והאווריריות. במרכז המטבח ולמעשה במרכז החלל הציבורי הצבנו שולחן גדול מעשה ידי נגר, אשר מאפשר אירוח, אכילה יומיומית, משחק ועבודה. מרכז הבית וההתרחשות. המשכי למטבח ומעבר למחיצת ברזל ניצבת פינת העבודה מול הנוף, ובאותו חלל- ממול- הספה  ומאחוריה הספרייה ובצידו השני של החלל מוסתרת מכונת הכביסה מאחורי דלתות נגרות, לצד פינת טלוויזיה ומשחק. הכל ביחד מהווה את החלל הציבורי שמשמש להרבה מאד פונקציות ובו הכל קורה. בשפת XS- "חללים חופפים".

Studio XS - Ariel Medina photography-2.2-1.jpg
Studio XS - Ariel Medina photography-4.jpg
Studio XS - Ariel Medina photography-3.jpg
Studio XS - Ariel Medina photography.jpg
XF1vppyg.jpeg
מבט מסגרת גודל טוב.jpg

חללי השינה:

בחדר השינה של הלקוחה ביטלנו ארון קיר והצבנו מתקן תליה פתוח, להגדלת המרחב ותחושת הקלילות. גם כאן יש הרבה לבן (הכל איקאה או רהיטים שכבר היו ללקוחה), הוצבה מראה להגדלת תחושת המרחב, וקריצה קטנה של מנורה יורדת מוזהבת ליד המיטה נותנת מעט "גלאם" והומור. בחדר הרחצה בחדר השינה לא נגענו.

החדר של הילד קיבל ארון שהיה במקום אחר בדירה, וכוורות איקאה לאכלוס ספרים ומשחקים. גם כאן שולט הצבע הלבן. בדרך לחדר, במקום "תנועה ריקה" בשפת XS, תוכנן ארון שירות המאכלס שואב אבק מזוודות וכו.

wNpVy40Q.jpeg
Studio XS - Ariel Medina photography-10.jpg
Studio XS - Ariel Medina photography-9.jpg
Studio XS - Ariel Medina photography-8.jpg
גיף-תכנית-סופי--25.10.23.gif
bottom of page